Podniebne tarasy na Warszawskich Odolanach

1. POWIERZCHNIA: 26 M2 taras i 12 M2 balkon
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA ODOLANY
3. OPIS:
Podczas pierwszego spotkania z Właścicielami działki ustalono wytyczne do projektu ogrodu, na tej podstawie powstała wizja bardzo atrakcyjnego ogrodu na dachu:

Projektantka zaprojektowała atrakcyjny taras w stylu skandynawskim a więc w kolorystyce biało błękitnej z dodatkiem surowego drewna i głębokiej zieleni, pełen roślin przyciągających motyle

Prawdziwy ogród na dachu.

Dodatkowo w projekcie zaproponowano osłony od wiatru oraz słońca jak również:
-roślinność samowystarczalna ale również kolorowe, kwitnące i pachnące
-ogród atrakcyjny cały rok oraz zmienność sezonowa
Oczywiście nie zabrakło też propozycji oświetlenie tarasu

Tak powstał bajeczny ogród, pełen roślin i zapachów jak również kolorów i motyli. Ogród rodzinny specjalnie zaprojektowany dla rodziny z małym dzieckiem.

OGRÓD W FALENICY

1. POWIERZCHNIA: 330 M2
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA FALENICA
3. OPIS:
Ogród lekki delikatny pełen kwiatów i zapachów oraz motyli. Ogród jest niewielki dlatego też zastosowano tu kilka sztuczek powiększających przestrzeń optycznie jak lustra w ogrodzie powieszone na płocie lub gabionach, jasne kolory, dużo lekkich traw wysokich szumiących delikatnie na wietrze i dających lekkości przestrzeni.
Ogród podzielono na kilka salonów ogrodowych- Przedogródek- to ogród ozdobny reprezentatywny jak z wystawy Chelsea Flower Show w Londynie, ogród ten jest piękny barwny i pachnący, zapraszający gości do dalszego zwiedzania.
Ta część ogrodu ma również funkcje wypoczynkową w cieniu nowoczesnej pergoli na ławeczce wśród kwiatów. To miejsce może być wykorzystywane na spotkania przy grillu ponieważ znajduje się taras z wyjściem z kuchni.
Dalej przechodzimy do ogrodu różanego wśród lawend i szałwii, na końcu tego ogrodu znajduje się kamienna ławeczka pod pnącą obłędnie pachnącą różą.
Ogród wschodni to ogród tarasowy wśród traw- ogród ten pełen jest traw ozdobnych i pięknych wysokich bylin jak werbena bonariensis oraz gaura, a wśród nich budleja Dawida przyciągająca motyle.
Ogród ten prowadzi do ogrodu kwasolubnego z Azaliami, rododendronem wśród bukszpanów i funkii.
W ogrodzie znajdują się tez intymne kąciki dla zadumanych z książka jak kącik wśród bylin traw i pnączy znajdujący się w północno wschodniej części ogrodu gdzie można spocząć na pufach wiklinowych .
Kolejna część ogrodu to ogród cienia- z nawierzchnia utwardzoną z płyt kamiennych podzielonych rzeczką z bylin niziutkich o niebieskim zabarwieniu lubiących cień jak fiołek wonny, barwinek, ułudka wiosenna.
Ogrodzenie w tej części to żywopłot z cisa poprzecinany pnączem do cienia jak Hortensja pnąca oraz bluszcz oraz lustrami ogrodowymi zawieszonymi na płocie.
W tej części ogrodu- proponuje się pomalowanie płotu na biało aby powiększyć optycznie przestrzeń.
Na ścieżce stoją czarne donice z trawą ozdobną.
Zwieńczenie spaceru stanowi pięknie oświetlona Wiśnia nippońska Brillant.

TARAS NA GOCŁAWIU

1. POWIERZCHNIA: 70 M2
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA GOCŁAW
3. OPIS:
Podczas pierwszego spotkania z Właścicielami działki ustalono wytyczne do projektu ogrodu:

– taras w nowoczesnym stylu ale ciepły kolorowy, nietypowy, pełen roślin- ma być prawdziwy ogród na dachu
– osłony od wiatru
-schowki
-altana
-roślinność samowystarczalna ale również kolorowe, kwitnące i pachnące
-ogród atrakcyjny cały rok, zmienność sezonowa
-podest z drewna egzotycznego łamany ze sztuczna trawą
– oświetlenie tarasu

Tak powstał bajeczny ogród, pełen roślin i zapachów, kolorów i motyli. Ogród rodzinny specjalnie zaprojektowany dla rodziny z małym dzieckiem, z bezpiecznymi roślinami oraz elementami zabawowymi dla dziecka jak piaskownica czy ścianka wspinaczkowa. Ogród poprzez nowatorski system barwnych osłon z plexiglasu robi prawdziwie bajeczne wrażenie.

BALKON DLA KOTÓW NA MOKOTOWIE

1. POWIERZCHNIA: 6 M2
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA MOKOTÓW
3. OPIS:
Projekt tego tarasu miał być w stylu hiszpańskich patii. Balkon był również zaprojektowany specjalnie dla kotów, pełne bezpiecznych roślin dla zwierząt oraz pachnących kwiatów i kolorów. Dodatkowo, miał być częściowo zimozielony aby cieszyć oczy właścicielki balkonu także zimową porą roku. Mimo tak niewielkiej powierzchni zaplanowano na tym balkonie również miejsce na poranną kawę wśród ziół i pachnących kwiatów.

TARAS NA MOKOTOWIE

1. POWIERZCHNIA: 10M2

2. LOKALIZACJA: WARSZAWA MOKOTÓW

3. OPIS:

Ogród powstał na niewielkim balkonie zaledwie 10 m2. Jest to bardzo klasyczny układ choć dość nowoczesny w wyrazie. Mamy na nim dużo roślin zimozielonych ale również i kwitnące jak Hortensja. Nowoczesność tego balkonu wyraża się w jego kontrastowej kolorystyce jak drewno egzotyczne w kontraście z grysem białym oraz strzyżone kule roślin zimozielonych w połączeniu z trawami.

MAŁY TARASIK NA MIASTECZKU WILANÓW

1. POWIERZCHNIA: 10M2
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA MOKOTÓW
3. OPIS:
Projekt tarasu miał być nowoczesny, pasujący do wystroju wnętrza. Zieleń wybrana do obsadzenia, głownie zimozielona, odporna na słońce samowystarczalna z dodatkiem pnączy i bylin kwitnących sezonowo. Dodatkowo miało powstać miejsce do siedzenia, kratka na pnącza a sam taras miał stać się zacisznym i przytulnym miejscem do wieczornych posiedzeń po męczącym dniu pracy. Z uwagi na małe dziecko w rodzinie zaproponowano zagospodarowanie miejsca dla dzieci na tarasie a także sam projekt i roślinność były tak zaplanowane aby były bezpieczny dla dziecka.
Na tarasie występuję bardzo duże nasłonecznienie i w związku z tym zaproponowano dodatkowo, uszycie i zawieszenie zasłon chroniących przed intensywnym słońcem w ciągu dnia.

TARASY NA POWIŚLU

POWIERZCHNIA: 22 m2
LOKALIZACJA: Powiśle
OPIS:
Projekt jest dwu tematyczny ze względu na oświetlenie tarasów. Dodatkowo inspiracją do projektu były donice i ich kolorystyka. Pierwszy taras przy kuchni ma charakter orientalny, z dużą ilością traw, bambusów w kolorze żółci i grafitu. Drugi to taras bardzo nasłoneczniony z donicami z terakoty, z dużą ilością pachnącej lawendy i szałwii, ten taras ma charakter śródziemnomorski zwłaszcza że zaprojektowano na nim drzewka oliwne, które dodatkowo dodają akcentu śródziemności tego tarasu.

OGRÓD NA WILANOWIE

1. POWIERZCHNIA: 600 M2
2. LOKALIZACJA: WARSZAWA WILANÓW
3. OPIS:
Ogród w stylu nowoczesnym, romantycznym, pełen kwiatów i zapachów oraz motyli.
Ogród podzielono na kilka salonów ogrodowych- Przedogródek- to ogród ozdobny reprezentatywny z królującą różą okrywową, ogród ten jest piękny barwny i pachnący, zapraszający gości do dalszej wędrówki po nim.
W dalszej części ogrodu, do której zmierzamy pod pachnącymi pergolami owiniętymi różą pnącą, napotykamy szumiący ogród traw w żwirowisku a po lewo kącik wypoczynkowy z ławką bujaną i kącikiem zabaw dla dzieci. W tej części zaczyna się główna część ogrodu- wypoczynkowa, z dużym pięknie przystrzyżonym trawnikiem. W tej części ogrodu można podziwiać roślinność siedząc na tarasie i korzystać z domowego spa w jacuzzi ogrodowym.

OGRÓD JEZIORKI

1. POWIERZCHNIA: 300 m2

2. LOKALIZACJA: WARSZAWA-JEZIORKI

3. OPIS:

W projekcie tym należało w wielu miejscach ogrodu oszukać przestrzeń i zmienić go w taki sposób aby wydał nam się większy i tajemniczy. Pierwszym takim punktem ogrodu- oszukującym nasze oko jest taras- tu aby oddalić ogrodzenie zastosowano na jego zakończeniu ściankę z luksferów, która dodatkowo osłonięta jest od dołu wysoką szumiącą trawą a po bokach Klonami palmowymi. Drugim trikiem zastosowanym w przypadku małej przestrzeni jest zaprojektowanie krętych krawędzi obrzeży, wyznaczających zarówno pokrywę roślinną jak i ścieżkę żwirową. Ścieżka sama w sobie też nie jest jednolita w szerokości i czasem się nam rozszerza a czasem zwęża aż do zaniku zupełnego, aby potem znowu się pojawić. Taka ścieżka, która w zasadzie tworzy też obrzeże żwirowe dla roślin ma także oszukiwać nasz wzrok i powiększać optycznie przestrzeń.
Przód ogrodu ma stanowić jego wizytówkę, toteż zastosowano tu jedną z najbardziej eleganckich roślin – Bukszpan w formie strzyżonych kul w wysokich kamiennych donicach- element ten jest zimozielony więc zdobiący cały rok fasadę budynku domu.
Ogród jest w dużej części zimozielony i zmieniający kolorystykę zgodnie do pory roku. Wiele tu bowiem roślin zmieniajacych zabarwienie liści- jak np. Berberys, ale są i takie które ogród zdobią również zimą i wtedy dopiero ujawniają swoje piękno jak Dereń- którego czerwone pędy zaskakują swoim pięknem w zimowe pochmurne dni.
Ogród jest pełen zapachów- począwszy od ziół w żwirze jak Macierzanka (wystarczy tylko lekko poruszyć ją nogą- a wydziela piękny zapach) oraz na tarasie-Lawenda, ,Szałwia, Bazylia, Mięta. Ogród pachnie także, poprzez piękne byliny jak Astry, krwawniki, dzielżany ogrodowe, ale również znajdziemy tu piękne zapachy w okolicy krzewów jak np. Kaliny oraz pnączy np. Hortensji pnącej.