Artystka urodzona w Otwocku w roku 1978. W roku 2003 ukończyła wyższe studia na SGGW z tytułem mgr. inż. Architektury Krajobrazu. Artystka praktykuje w zawodzie od ponad 10 lat, jak sama mówi: „Moje miejsce jest wśród ogrodów, a moje życie jest, aby je tworzyć”.

Artystycznie- wychowanka MDK w Otwocku, ale malarstwem pasjonuje się już od wczesnego dzieciństwa. Pragmatyzm spowodował rezygnację ze studiowania na ASP, malowanie stało się więc jedynie hobby, sposobem na życie, a nie pracą.

Malowała już ikony i inne prace na drewnie, stosowała technikę suchych i tłustych pasteli, sporadycznie akryl, temperę, wiele lat malowała akwarelami a obecnie praktykuje i w dalszym ciągu jak sama twierdzi się uczy sztuki malarstwa olejnego. Z ciekawostek malarka uwielbia malować dłońmi i gąbkami, prawie nie używa pędzli. Kolorystyka jej obrazów nawiązuje do malarstwa Van Gogha. Malarka przenosi na płótno wszystko to co ja zachwyca i porusza wokół i nie tylko w świecie realnym ale i w śnie stąd jej obrazy są nieco z pogranicza surrealizmu z realizmem. Jak to prawdziwa artystka, Pani Eliza przenosi na obrazy swoje emocje dlatego też wiele z jej obrazów niesie za sobą pewną historię, niekiedy nawet mrożącą krew w żyłach . Od wczesnego dzieciństwa widziala świat w ramach obrazu, stąd ogromna potrzeba malowania.